K.V.K.K Uyum Danışmanlığı

Web sitelerin, bilgi sistemlerinin ve diğer birçok teknolojik ortamların en çok ihtiyaç duyduğu bir diğer şey ise K.V.K.K uyum danışmanlığı hizmetidir. 2016 tarihinde yürürlüğe giren bu kanun ile birlikte Türkiye’deki kamu ve kuruluşların bu kanuna uyum sağlaması zorunlu hale gelmiştir. Eğer uyum sağlanamaz ise devlet tarafından para cezası kesilmektedir.

Siberprime firmamız olarak birçok kurum ve kuruluşa bu uyum danışmanlığını vermekteyiz. Siber güvenlik alanına da giren bu hizmet ile birlikte müşterilerimizin kanuna uygun bir şekilde çalışmalarına devam etmesini sağlamaktayız. İnternet üzerinde bu uyum danışmanlığı ile ilgili pek fazla kaynak olmamasına karşın firmamızda bulunan uzman yetkililerce danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu olarak açılan bu kanunun kesin bir uyum şartı bulunmaktadır. Eğer ki kanuna uyum sağlanmaz ise ilk aşama olarak para cezası kesilmektedir. Daha sonrasında ise aynı uyumsuzluk devam ederse çeşitli yasal soruşturmalar başlatılmaktadır. Bizler de Siberprime firması olarak kimsenin böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmaması için danışmanlık hizmetleri veriyoruz. K.V.K.K uyum danışmanlığı hizmetlerimiz ile birlikte müşterilerimizin nasıl bir yol izlemesi gerektiği konusunda teknik destek sağlıyoruz. Böylelikle kurum ve kuruluşların hiçbir sorun yaşamadan çalışmalarına devam etmesini mümkün kılıyoruz.

Siber güvenlik için de son derece önemli olan bu kanun kişisel verilerin çok daha iyi bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Herhangi bir sorun çıktığında kişilerin kaybedilen veri üzerinde haklarını savunabilmesini mümkün hale getirmektedir. Böylelikle de hukuken bir ola başvurmak çok daha kolay hale gelmektedir.

Siberprime firmamız olarak uzun bir süredir bu konu hakkında danışmanlık hizmetlerimizi vermekteyiz. Birçok müşterimiz bizden aldığı danışmanlık hizmeti ile birlikte kanunlara uygun bir şekilde çalışmalarına devam etti. Yaklaşık olarak 3-4 yıl önce çıkan bu kanundan hâlâ haberdar olmayan kişiler vardır. Haberdar olmadıkları için de çeşitli cezalara maruz kalmaktadırlar. Bizler de kimsenin ceza yememesi ve çok daha güvenlikli bir kuruluşa sahip olması için bu danışmanlık hizmetlerini düzenli olarak vermekteyiz. K.V.K.K uyum danışmanlığı olarak adlandırdığımız bu hizmetlerimiz son derece teknik desteğe dayandığı için herkesin kolaylıkla fayda sağlayabileceği bir ortam hazırlamaktadır.